28-07-202113:30

Витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону

Як витребувати документи у сфері ДРАЦС з-за кордону? 
До Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) часто звертаються громадяни з проханням про отримання документів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану з інших держав.


Які це можуть бути документи? 
- свідоцтво про народження;
- свідоцтво про смерть;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про розірвання шлюбу;
- свідоцтво про зміну імені;
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану;
- архівні довідки тощо.

Як дане питання вирішується на практиці?
Вам необхідно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану країни із:
- паспортом;
- документами, що потверджують родинні зв’язки.

Співробітник відділу ДРАЦС перевіряє документи, заповнює спеціальну анкету відповідно до Інструкції про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, яку заявникові необхідно буде підписати, та готує пакет документів.
До анкети слід додавати її переклад на державну мову відповідної держави.

Вартість послуги складає:
251 грн (м. Київ)
230 грн (Київська область)
200 грн (Черкаська область)

Зауважуємо, що такий порядок застосовуються у відносинах України з Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією та Туркменістаном, а також відповідно до двосторонніх договорів України з Грузією, Республікою Узбекистан, Чеською Республікою, Республікою Кіпр, Угорщиною, Республікою Македонія, Республікою Болгарія, Турецькою Республікою, Румунією, Монголією, Китайською Народною Республікою, Литовською Республікою, Латвійською Республікою, Естонською Республікою, Республікою Польща, Грецькою Республікою, Корейською Народно-Демократичною Республікою та Соціалістичною Республікою В’єтнам.

Для отримання додаткових роз'яснень Ви можете звернутися до відділів ДРАЦС: https://kyivobljust.gov.ua/terytorialni.../ter_viddily_dracs або ж до нашого чатбота-помічника у Telegram: https://t.me/civilactsdepartment_bot