30-06-202109:25

Автоматична реєстрація ФОП без участі держреєстратора

Вже рік, як послуги у сфері державної реєстрації фізичної особи-підприємця в Україні надаються онлайн за заявами, поданими в електронній формі через Єдиний вебпортал електронних послуг Дія.

Після того, як особа авторизується у Дії та подає заяву на відкриття ФОП, окрема людина – державний реєстратор – повинна переглянути усі введені дані та прийняти подальші рішення.
Водночас таке поняття як «людський фактор» все ще існує і може дати похибку при прийнятті рішення.

Саме щоб уникнути цього – Мін’юстом у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та за ініціативи профільного Міністра Михайла Федорова і було розроблено проєкт постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі». Ця порстанова набула чинності 30 квітня 2021 року.

Що передбачають новації?

Постановою Уряду визначено, що протягом двох років проводитиметься експериментальний проєкт щодо здійснення державної реєстрації фізичної особи підприємцем у автоматичному режимі без участі держреєстратора.
Тобто, людина авторизується та подає заявку про відкриття ФОП через портал Дія.
Після цього ця заявка передається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для проведення держреєстрації ФОП.
Тобто, уся перевірка даних проходитиме у реєстрах без участі людей.

Такий механізм спрямований на зменшення адміністративного навантаження, що, у свою чергу, надасть низку позитивних переваг.
А саме:

зменшиться час на отримання такої послуги, оскільки не буде потреби зайвий раз звертатися до державних органів;

буде усунено суб’єктивний фактор під час державної реєстрації і, як наслідок, зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації;

скоротиться тривалість реєстраційної процедури;

буде усунено корупційні складові, які можуть виникати при зверненні до державних органів для надання такої послуги у звичайному режимі;

зменшаться черги та кількість осіб, які фізично відвідують суб’єктів надання адмінпослуг.

Автоматизація процедури відкриття ФОП – це ще один крок, аби Україна стала країною підприємців.
Допомагаючи розвиватись бізнесу, ми розвиваємо Україну.