ГТУЮ у Київській області допомогло жительці Королівства Іспанія повернути малолітню дитину

Головне територіальне управління юстиції у Київській області на виконання доручення Міністерства юстиції України та на підставі заяви поданої в межах Гаазької Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року, здійснювало представництво інтересів заявниці з Королівства Іспанії в Дніпровському районному суді м. Києва щодо повернення дитини, яка незаконно утримується на території України.


Слід зазначити, що в 2013 році дитині проведено важку операцію з розсіченням спинномозкового скупчення. Відповідно до інформації відділення онкології лікарні Сан-Хуан-де-Деу (Барселона, Королівства Іспанія), оскільки прогноз захворювання дитини є невизначеним, рекомендовано продовжувати постійний клініко-радіологічний контроль, саме у клініці, де проводилося хірургічне втручання, з метою порівняння знімків з попередніми.


Провадження у справі № 755/12339/17 за позовом заявниці, поданого в особі Головного територіального управління юстиції у Київській області відкрито ухвалою від 23 серпня 2017 року.


Відповідно до вимог Гаазької Конвеції справа повинна була бути розглянута протягом 6 тижнів, проте через затягування розгляду справи відповідачем по справі, рішення по даній справі винесено лише у лютому 2018 року, у зв'язку з чим, дитина протягом року не проходила обстеження.

Так, після тривалого та важкого розгляду справи, за результатами плідної роботи Головного територіального управління юстиції у Київській області та адвокатів заявниці (Амінової С.Р. та Старенького С.Є.) 02 лютого 2018 року Дніпровським районним судом м. Києва ухвалено рішення по справі, яким позовні вимоги задоволено у повному обсязі, визнано незаконним утримання малолітньої дити на території України, зобов'язано відповідача передати малолітню дитину матері (заявниці) та, крім цього, рішення суду в частині повернення дитини до Королівства Іспанія допущено до негайного виконання.


На сьогодні є рішення суду на користь матері дитини щодо повернення дитини, натомість батько дитини (відповідач) ухиляється від добровільного виконання рішення суду, у зв'язку з чим, у Броварському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області відкрито виконавче провадження.

Заявка на вакансію