06-02-202011:58

На Черкащині розпочав роботу Державний аграрний реєстр

Ще один крок на шляху протидії рейдерству зроблено - на Черкащині розпочав роботу Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною та зручною. За допомогою Аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій.
Аграрний реєстр надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.
Після внесення до реєстру, учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою. 
Для допомоги у внесенні відомостей про агровиробників у Державний аграрний реєстр запроваджено роботу операторів, які допомагатимуть аграріям вносити відомості про себе в систему  та збиратимуть відгуки про її функціонал та роботу.
05 лютого здійснено перший виїзд мобільної групи операторів у Руськополянську сільську ОТГ Черкаського р-ну.  До складу групи увійшли:
представники Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА, Черкаського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
Зареєстровані агровиробники також матимуть прямий доступ до актуальної інформації щодо програм державної підтримки та можливостей щодо їх використання. 
Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.  
Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна з 5 лютого за посиланням:  https://www.ar.gov.ua/
Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://bit.ly/31c7h5c, https://bit.ly/2tczqfR
Ознайомитися з планом роботи мобільних команд операторів можна за посиланням: https://bit.ly/3b6F9ol