01-11-202110:16

Проведено круглий стіл "Міжнародні доручення: особливості та порядок виконання"

Перша заступниця начальника #центральнаюстиція Катерина ДІБРОВА та заступник начальника Дмитро СТРУЦЬ провели засідання круглого столу  «МІЖНАРОДНІ ДОРУЧЕННЯ: особливості та порядок виконання» за участі суддів Києва та Київської області. 

Під час заходу учасники обговорили єдину практику щодо виконання та процедури звернення по основних міжнародних Конвенціях та Договорах, учасницею яких є держава Україна. 
 
Зокрема, по таких питаннях:
Основні методичні рекомендації щодо виконання міжнародних доручень та клопотань. 
Ключові особливості виконання міжнародних доручень, клопотань та найбільш поширені питання, які виникають при виконання таких доручень.
Особливості виконання міжнародних доручень та клопотань складених на підставі двосторонніх договорів.
 
Катерина ДІБРОВА наголосила, що “оскільки ми досить активно рухаємося в Європу, нам потрібно бути максимально дисциплінованими, зокрема, і у виконанні іноземних доручень”.  
Відтак, реалізація міжнародних договорів України з питань міжнародної правової допомоги у цивільних справах щодо вручення документів, 
отримання доказів та визнання виконання судових рішень здійснюється в умовах компетенції безпосередньо Міністерством юстиції України або міжрегіональними управліннями Мін’юсту, місцевими судами, окрім того, в інших випадках можуть здійснюватися іншими органами влади.
 
Водночас заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Дмитро Струць зауважив, що “авторитет нашої держави на міжнародному рівні прямо залежить і формується через виконання доручень іноземних судів на території України”.
 
За словами керівника Управління судової роботи та міжнародної правової допомоги Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Владислави Бровко, “розгляд цивільних справ з іноземним елементом традиційно ускладнює провадження, потребує більше часу та додаткових процесів, які забезпечують ефективний розгляд справи судом”.
 
“Питання оптимізації виконання міжнародних доручень не на останньому місці, тому що це допоможе нам зекономити наш час, ми будемо виконувати їх швидко, якісно, не буде переписки безкінечної, яка в нас відбувається. І тому є нагода обговорити важливі питання, які будуть стосуватися саме виконання міжнародних доручень”, - зауважила в.о. заступника начальника відділу міжнародного співробітництва по м. Києву та Київській області Ірина Малаш.
 
В.о. заступника начальника відділу судової роботи у Київській обл. Управління судової роботи та міжнародної правової допомоги Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Олексій Кириченко звернув увагу на виконання Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року.
 
До зустрічі через платформу Zoom також долучився проректор Національної школи суддів Володимир Мазурок. 
Він наголосив на необхідності постійного підвищення рівня кваліфікації суддів та працівників суду всіх рівнів. Зокрема, запропонував започаткувати онлайн експрес-курс щодо виконання міжнародних договорів. 
 
Ефективна комунікація – запорука злагодженої діяльності всіх державних інституцій.
 
Переглянути відеозапис конференції можна на нашому каналі в YouTube за посиланням: 
 
Підписуйтесь, залишайте свої реакції під відео та слідкуйте за оновленнями!
 
Фотозвіт - за посиланням: https://kyivobljust.gov.ua/galleries/krugliy-stil-mijnarodni-doruchennya-osoblivosti-ta-poryadok-vikonannya