19-07-202211:00

Кирило МІНЕНКО та Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна БАРАНЦОВА підписали меморандум про співпрацю в напрямку реалізації прав осіб з інвалідністю

Чимало років безбар’єрність асоціювалася лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів.
Насправді ж це поняття ширше і стосується, без перебільшення всіх сфер життя людини.
 
Керівник #центральнаюстиція Кирило МІНЕНКО та Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна БАРАНЦОВА підписали меморандум про співпрацю в напрямку реалізації прав осіб з інвалідністю.
 
Цей Меморандум базується на тому, що інформаційна та просвітницька діяльність у галузі права, що спрямована на підвищення уваги суспільства й обізнаності осіб з інвалідністю про їхні права, включаючи освітні та професійні кола, має дуже важливе завдання – подолання стереотипів і формування безбар’єрної свідомості громадськості.
Тетяна Баранцова підкреслила, що в Україні зареєстровано майже 3 мільйони осіб з інвалідністю. Таким чином, підтримуючи їх, кожен підтримує розвиток України загалом.
Кирило Міненко закцентував увагу на важливості забезпечення суспільної та громадянської безбар’єрність, а це і формування рівних можливостей у доступі до послуг держави,сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.
 
Також обговорили ініціативи, які надалі зможуть підтримати осіб з інвалідністю різних груп у захисті їхніх прав та формуванні правової свідомості загалом.
До зустрічі долучились керівники найбільших напрямків роботи Центрального МУ МЮ (м.Київ), аби детально налагодити співпрацю по всіх питаннях, які торкаються життя людей:
Віталіна КЛАПЦУНЯК - керівник Управління державної реєстрації;
Вікторія НЕСТЕРЕНКО - керівник Управління нотаріату;
Михайло СУВАЛО - керівник Управління примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області.
 
Безбар’єрному суспільству бути!
 
Рекомендуємо переглянути «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані норми безбар’єрної мови.
Це проєкт з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
«Довідник безбар’єрності» — ініціатива і флагманський проєкт Олени Зеленської.
Детальна інформація за посиланням: https://bf.in.ua/