16-09-202115:24

Фахівці юстиції провели координаційну зустріч із представниками територіальних громад Київщини з питань державної реєстрації, нотаріату та примусового виконання рішень

Фахівці юстиції провели координаційну зустріч із представниками територіальних громад Київщини з питань державної реєстрації, нотаріату та примусового виконання рішень.
Близько 100 учасників зустрічі обговорили процедурні моменти та можливості реформування галузей.
Це перша зустріч у такому форматі, яка допомогла налагодити ефективну взаємодії з ОТГ для створення максимально зручних умов для громадян під час отримання адміністративних послуг.
«Сьогодні нам вдалось зустрітись у досить широкому колі тих, хто безпосередньо дотичний до впровадження реформ та надання послуг мешканцям Київщини.
Досягнення позитивного результату вимагає налагодження активного діалогу та стрімкої цифровізації послуг.
Наша мета – вдосконалити роботу сервісів та зробити їх максимально зручними. Адже основне завдання, яке покладене на всі державні органи – працювати на результат для покращення життя громадян», - зауважив керівник #центральнаюстиція Кирило МІНЕНКО.
До зустрічі долучилась директор Департаменту економіки та цифровізації Київської обласної державної адміністрації Наталя ПОГРЕБНА.
Вона наголосила, що наразі у регіоні надають послуги громадянам 58 ЦНАПів: «Київська обласна державна адміністрація усіма можливими та підконтрольними нам способами підтримує процес цифровізації та забезпечення високої якості послуг».
Керівник Управління контролю діяльності суб’єктів державної реєстрації Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Богдан ДІДУР обговорив з представниками територіальних громад законодавчий порядок передачі реєстраційних справ та звернув увагу на важливість оперативного реагування у цьому напрямку.
Перша заступниця керівника Центрального МУ МЮ (м.Київ) Катерина ДІБРОВА подякувала представникам територіальних громад за високий рівень координації дій на місцях та розвиток сервісів, максимально комфортних для мешканців Київщини.
Заступник керівника Центрального МУ МЮ (м.Київ) Дмитро СТРУЦЬ, який координує діяльність підрозділів юстиції Київщини, наголосив, що сьогоднішня зустріч є знаковою, адже започатковує налагодження максимально тісної взаємодії між представниками територіальних громад та #центральнаюстиція.
Окремий блок обговорення був присвячений питанню примусового виконання рішень судів та інших органів.
Начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального МУ МЮ (м. Київ) Михайло СУВАЛО акцентував увагу учасників зустрічі на тому, що наразі існує потреба у консолідації зусиль з місцевою владою щодо виконання рішень щодо стягнення заробітної плати з підприємств-боржників на користь громадян, що працюють на Київщині.
Левову частину зустрічі присвятили питанням державної реєстрації та нотаріату.
Керівник відділів ДРАЦС Київщини Людмила Компанченко зосередилась на питанні взаємодії відділів ДРАЦС з органами місцевого самоврядування у процесі надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та нагадала про необхідність підписання узгоджених рішень для активної роботи.
Наразі на Київщині функціонує 7 нотаріальних округів, де працює 310 приватних нотаріусів та 54 державних.
Про діяльність у сфері нотаріату грунтовно розповіли заступник керівника Управління нотаріату Центрального МУ МЮ (м.Київ) Наталя Долинна, начальник Відділу з питань нотаріату у Київській області Світлана Марищук і голова відділення Нотаріальної палати України у Київській області Каріна Дерун.
Окремо на основних моментах щодо наповнення реєстру територіальних громад зупинилась керівник Відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Київській області Ганна Діденко.
На питаннях порядку держреєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи зауважили фахівці відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Центрального МУ МЮ (м. Київ) Євгенія Любкіна та Тетяна Барановська.
Розвиток сучасного суспільства вимагає створення нових форм співпраці та взаєморозуміння, відповідно, потребує і нових форм комунікації, які характеризуватимуться ще більшою оперативністю, відкритістю, прозорістю, ефективністю та якістю.
Дякуємо представникам територіальних громад за активну участь, влучні запитання та конструктивний діалог!
Фотозвіт за посиланням: 
https://kyivobljust.gov.ua/galleries/fahivtsi-yustitsii-proveli-koordinatsiynu-zustrich-iz-predstavnikami-teritorialnih-gromad-kiivschini-z-pitan-derjavnoi-reestratsii-notariatu-ta-primusovogo-vikonannya-rishen