30-12-202010:41

До уваги суб'єктів декларування!

Сьогодні, 30 грудня, набув чинності Закон України № 1079-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції».

Закон відновлює обов’язок суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Ця сума складає 105,1 тис. грн у 2020 році та 113,5 тис. грн у 2021 році.

Для цього необхідно увійти в свій електронний кабінет у Реєстрі декларацій з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та здійснити такі кроки:

  • 1. Щбрати «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані»;
  • 2. Ознайомитися з правилами заповнення;
  • 3. Перейти до заповнення форми та внести всю необхідну інформацію;
  • 4. Натиснути на кнопку «Подати документ».

Інформацію, включену в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, треба буде також відобразити в декларації за відповідний період.

Хто має подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані?
Суб’єкти декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Детальніше з переліком таких посад можливо ознайомитись у роз’ясненні за посиланням: https://bit.ly/3bCIRcl.
Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не подають.
 
Якщо у вас виникають питання щодо подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, ви можете отримати консультацію наступним чином:
- зателефонуйте до Контакт-центру НАЗК: +38(044)200–06–94 (консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00);
- зверніться до Сектору з питань запобігання та виявлення корупції ЦМУ МЮ (м. Київ) зателефонувавши за номерами: (044) 521-95-22, (044) 521-95-20.

Ознайомтеся з роз’ясненнями можна за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/
Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром декларацій зверніться за адресою support@nazk.gov.ua