01-04-202116:23

До уваги арбітражних керуючих! Щодо отримання інформації про наявність морських і річкових суден, зареєстрованих за боржниками

До відома арбітражних керуючих!

Відповідно до частини першої статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою, отримувати інформацію з державних реєстрів, здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

У листі Державної служби України з безпеки на транспорті від 30.03.2021 № 23571/1/21 щодо розгляду запитів та вимог арбітражних керуючих, скерованого Департаментом з питань банкрутства Міністерства юстиції України до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), зазначено, що на адресу Укртрансбезпеки надходить велика кількість вимог та запитів арбітражних керуючих стосовно надання інформації про наявність морських і річкових суден, зареєстрованих за боржниками, а також щодо надання інформації про майно, що зареєстроване за тим чи іншим боржником.

Так, з початку 2020 року і по теперішній час на розгляд до Укртрансбезпеки надійшло понад 2 000 зазначених вимог та запитів.

Проте, варто зазначити, що відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 (зі змінами), Укртрансбезпека не володіє інформацією, щодо якої зроблено вимоги та запити.

Положенням про Державну службу морського та річкового транспорту України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 1095 (зі змінами), визначено, що Морська адміністрація відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює реєстрацію суден у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України.

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) на підставі листа Державної служби України з безпеки на транспорті від 30.03.2021 № 23571/1/21 про розгляд запитів та вимог рекомендує арбітражним керуючим задля належного та вчасного отримання запитуваної інформації про водні транспортні засоби звертатися до Морської адміністрації як розпорядника інформації.