12-08-201917:35

Для працівників судів м. Києва та Київської області проведено практичний семінар

Відділом судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Київській області проведено практичний семінар для судів загальної юрисдикції Київської області та м. Києва на тему: «Застосування міжнародних договорів під час підготовки та виконання доручень уповноважених органів іноземних держав, а також, підготовка та направлення судами України судових доручень за кордоном».

Семінар відкрив перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області Круць Андрій Олексійович. У вступному слові, першим заступником начальника управління Круцьом А.О. розповів присутнім щодо важливості дотримання вимог міжнародних договорів України в питаннях надання правової допомоги у цивільних, сімейних та кримінальних справах.

Начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Київській області Федорін Іван Васильович розповів про «Порядок підготовки та опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій»

В даному питанні висвітлено особливості складання доручень щодо вручення документів або вчинення окремих процесуальних дій та виконання доручень, складених на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що надійшли від компетентних органів іноземної держави, в тому числі, на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року та Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року

Крім цього, наголошено на проблемних питаннях, які виникають при опрацюванні міжнародних доручень в кримінальних справах.

По другому питанню: «Особливості та проблемні питання, що виникають під час визнання та надання дозволу на примусове виконання рішень судів», виступила заступник начальника відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Київській області Медведєва Яніна Сергіївна.

Окрім загальних питань, основна частина виступу присвячена визнанню та виконанню рішень судів України у справах про стягнення аліментів з боржників, які проживають за кордоном, оскільки саме ця категорія справ є дуже поширеною та нагальною в Україні.

Звернута увага судів, що наявність договору про правову допомогу між Україною та іноземною державою значною мірою полегшує задачу отримання звідти аліментів, причому, у випадку дії у відповідних міждержавних відносинах і дво-, і багатосторонньої угод доцільніше оформлювати звернення на підставі двостороннього договору.  

Крім цього, наголошено, що під час розгляду даної категорії справ, рекомендовано здійснювати стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

В ході семінару з працівниками судів обговорено проблемні питання, які виникають на практиці застосування міжнародних договорів України, обставини, що не врегульовані чинним законодавством та можливості вирішення цих проблем, а також пропозиції щодо оптимізації взаємодії в питаннях надання правової допомоги у цивільних, сімейних та кримінальних справах, на підставі міжнародних договорів України.