14-12-202115:47

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії наЧАЕС

Сьогодні в Україні вшанувановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
Ця катастрофа торкнулась мільйонів людських доль.
За різними даними внаслідок аварії постраждали понад 3,5 мільйони громадян. Це учасники ліквідації наслідків аварії у 1986-1990 роках, люди, які були евакуйовані, відселені або самостійно переселились із радіоактивно забруднених зон.
 
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.
Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
35 років минуло після завершення будівництва саркофагу, сторінки трагічної історії перегорнуті, але Україна все ще платить за цей урок.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Масштаби трагедії могли б бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва учасників ліквідації наслідків аварії.
 
Світла пам’ять загиблим ліквідаторам!
Шана тим, хто вижив, але все-таки заплатив велику ціну своїм здоров’ям!