До уваги переселенців

ПОРЯДОК ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ЩО РОЗТАШОВАНЕ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

 http://kyivobljust.gov.ua/files/general/2017/pdf

ОСНОВНІ ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ АТО

http://kyivobljust.gov.ua/files/general/2017/pdf

ЩОДО ВИЇЗДУ ІЗ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ЗОНИ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 367 «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї».

До уваги людей, які планують виїхати з району проведення АТО! Для координації дій з оперативним штабом щодо виїзду із небезпечної зони, необхідно звернутись за телефоном «101» як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону.

Куди звертатися: на сайті розміщена інформація для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України : www.vpo.gov.ua

ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДЯН

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №588-р від 11 червня 2014 року «Питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції» Міністерство соціальної політики України забезпечує:

 • розв’язання проблем, пов’язаних з соціальним захистом громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, зокрема відновлення всіх соціальних виплат, надання допомоги в працевлаштуванні;
 • утворення єдиної інформаційної бази даних щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, з розміщенням її в Інтернеті.

Куди звертатися: для вирішення питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції , слід звертатися до Міжвідомчого координаційного штабу.

Адреса: м. Київ, вул. Гончара 55-а

Тел.:101 , (044) 247-30-02,  (044) 247-32-92

ЩОДО ПОШУКУ ЖИТЛА

Щоб внутрішнім переселенцям знайти житло за потребами, слід на спеціальному сайті http://migrants.gov.ua/ заповнити відповідну форму. У ній вказати, в якому регіоні чи населеному пункті ви б хотіли зупинитися, зазначити, чи потрібно вам, щоб поблизу була школа чи дитсадочок і в якій галузі хочете знайти роботу. І на моніторі відразу з’явиться інформація про те, чи є місця для розташування за цими параметрами, які саме і скільки.

Також на сайті вміщено контактні телефони оперативного штабу щодо виїзду з небезпечної зони, органів соціального захисту населення, міграційної служби, служби сім’ї, дітей та молоді тощо. Є й інформація правового плану: як отримати субсидію, державну допомогу сім’ям з дітьми тощо.

Куди звертатись: http://migrants.gov.ua/ 

ЩОДО ІНФОРМАЦІЙНОГО, ЮРИДИЧНОГО ТА ПСИХОЛОГІЧНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ

Якщо у Вашому житті відбулась страшна подія, яка справила на Вас негативне враження, то потрібно звернутися за психологічною допомогою до кваліфікованих спеціалістів.

Після важких подій у вас можуть бути такі відчуття:

 • відчуття безвиході й безнадії
 • смуток або дратівливість
 • проблеми з концентрацією
 • постійна настороженість,наляканість
 • притуплення почуттів, безрадісність
 • прагнення уникати людей, місць чи занять
 • неприємні сни, спалахи спогадів

Для вирішення цих та інших проблем, пов’язаних з емоційними хвилюваннями та психологічними переживаннями радимо звертатися до кваліфікованих психологів, які нададуть Вам необхідну допомогу та підтримку.

ПРОВОДИТЬСЯ З ПОНЕДІЛКА ПО П’ЯТНИЦЮ З 10:00 ДО 16.00

Куди звертатися:

Гаряча лінія: 0-800-500-335 або 386

Дитяча гаряча лінія: 772

ЩОДО ПОРУШЕНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини» кожен може без обмежень і перешкод звернутися до Уповноваженого у порядку, передбаченому чинним законодавством.

При зверненні до Уповноваженого не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними та іншими ознаками.

Куди звертатися:

Адреса:01008,м. Київ, вул. Інститутська,21/8

Тел.: 0800 50-17-20, (044) 253-75-89,

E-mail: hotline@ombudsman.gov.ua

www.ombudsman.gov.ua

ПИТАНЬ СТОСОВНО ТИМЧАСОВОГО ПЕРЕБУВАННЯ

Регіональні штаби Державної служби з надзвичайних ситуацій України вирішують питання, що виникають у зв’язку з тимчасовим перебуванням внутрішніх переселенців, а саме:

 • розселення
 • реєстрації
 • юридичної допомоги
 • інформаційної допомоги
 • гуманітарної допомоги
 • психологічної допомоги

Куди звертатися: Регіональний штаб Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області

Адреса: м. Київ, площа Лесі Українки,1

Тел.: (044)417-54-53

E-mail: shtabkievobl@gmail.com 

ЩОДО ОТРИМАННЯ ПЕНСІЇ

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність. При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

08 червня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 365, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 та затверджено:

 • Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам;
 • Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Територіальний орган Фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Вони утворюються районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Отже, у разі переселення в інший регіон України:

 • Для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований та фактично перебуває (проживає): http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/category?cat_id=41559 .
 • Надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014  № 509. Довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=163600&cat_id=107177.
 • До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Куди звертатися: Головне управління пенсійного фонду України у Київській області.

Адреса: 04071, м.Київ, вул.Ярославська,40

Код ЄДРПОУ 22933548

Факс: 425-85-65; 425-99-03

Тел.: 0 800 503 753,(044) 425-83-51, (044) 425-86-00

koupfu@koupfu.gov.ua

gu@ko.upfu.gov.ua

www.pfu.gov.ua

ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА СІМ’ЯМ З ДІТЬМИ

Державна підтримка сімей з дітьми. Для переведення допомоги за місцем фактичного проживання (перебування) або первинне призначення:

 • допомога при народженні  (усиновленні) дитини;
 • допомога одиноким матерям;
 • допомога опікунам та піклувальникам;
 • допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства;
 • допомога малозабезпеченим сім’ям;
 • тимчасова допомога на дітей, один з батьків яких ухиляється від сплати аліментів;
 • супровід сімей з дітьми, які потребують допомоги;
 • надання юридичної, психологічної та соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям.

Основні документи, які необхідно мати при собі:

 • паспорт;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності).

Куди звертатися: Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.

Адреса: 04119, м.Київ, вул.Мельникова, 40

Тел.: (044) 206-74-86, (044) 206-74-78

E-mail: orgviddil_gy@ukr.net

ЩОДО ПИТАНЬ ПРИЙОМУ, ЗАРАХУВАННЯ, ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ШКІЛЬНИХ, ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ, ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ТА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Продовжують роботу консультативні телефонні лінії для школярів та студентів з тимчасово непідконтрольних Україні території Донецької та Луганської областей та окупованого Криму. Громадян будуть консультувати волонтери громадської організації «Фонд «Відкрита політика».

Тел.:068-951-25-13; 050-550-54-11; 0 800 504 425

Куди звертатися: Міністерство Освіти і Науки

Адреса: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10

Тел.: (044) 481 32 21, (044) 481 47 96

Консультативні телефонні лінії «Фонд «Відкрита політика»:

068-951-25-13, 050-550-54-11, 0 800 504 425

E-mail: mon@mon.gov.ua

ЩОДО ПОШУКУ РОБОТИ

Ви можете БЕЗКОШТОВНО отримати соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням – допомогу в пошуку роботи, консультацію та іншу інформацію. Документи при цьому не потрібні.

Державна служба зайнятості допомагає внутрішнім переселенцям:

 • проводить інформаційні семінари в місцях тимчасового розселення людей;
 • надає можливість відвідати семінари з навичок пошуку роботи,написання резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем;
 • надає консультації з питань законодавства у сфері зайнятості.

Кожен конкретний випадок розглядається в індивідуальному порядку.

УВАГА!У разі втрати паспорта:

 • звернутися до Державної міграційної служби України для поновлення паспорту за місцем перебування;
 • термін видачі нового паспорту: від 1 до 3 місяців;
 • на час підготовки нового паспорту Ви отримаєте тимчасове посвідчення громадянина України

Тимчасового посвідчення достатньо для того, щоб стати на облік в центрі зайнятості й отримати допомогу з безробіття, а також щоб оформити трудові відносини з новим роботодавцем.

Куди звертатися:

 • Центр зайнятості Київської області

Адреса: 02100, м. Київ, пров. Будівельників, 5а

Тел.: (045) 559-19-90, 296-78-38

http://www.dcz.gov.ua/kir/control/uk/index

 • Державна служба зайнятості

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10

Тел.: 0-800-50-50-60 або 730

http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index

http://trud.gov.ua/dcz.gov.ua

 • Підрозділ Державної міграційної служби Київської області який приймає переміщених осіб з паспортних питань

Адреса: м. Бровари, вул. Незалежності, 3.

Тел.: (045) 94-40-648Заявка на вакансію