На головну
 
Гарячі лінії
 
Лінії довіри
 
Мапа сайту
 
 
   

Начальник
Головного Управління

Рибачук 

 Олег Володимирович

 

МЕНЮ


 

МАПА ОБЛАСТІ

 

АРХІВ НОВИН

<< >>
ПнВтСрЧтПтСбНд

 

Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення >> Рекомендації >> - Підсумкове засідання у 2007 році


1. Про стан реалізації рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення

2. Про внесення змін до рекомендацій від 25.06.2007 року „Про вдосконалення діяльності Київської обласної МКМР по координації роботи з правової освіти населення»

3.Про підсумки огляду-конкурсу на краще забезпечення районними, міськими та міськрайонними управліннями юстиції координаційно-методичної діяльності з правової освіти населення

4. Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію роботи районних та міських МКМР з правової освіти населення Київської області

5. Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах області

6. Про підсумки огляду-конкурсу на краще висвітлення правової тематики в друкованих засобах масової інформації Київської області

 
Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї № 13

19 грудня 2007 року м. Київ

Про стан реалізації рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, рекомендацій обласної
МКМР з правової освіти населення


      

      Заслухавши інформацію Стадніка Г.В. - заступника голови обласної МКМР з правової освіти населення, начальника Головного управління юстиції у Київській області

      
       Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення відзначає:


      Впродовж 2007 року правоосвітня робота Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (далі - обласна МКМР), як координатора відповідних рад на місцях здійснювалась в напрямку реалізації положень „Національної програми правової освіти населення," затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 № 992/2001, „Програми правової освіти населення Київської області на 2005-2007 роки", затвердженої рішенням Київської обласної Ради четвертого скликання від 29.09.2004 № 207-16-ІV, Рекомендацій Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, прийнятих в м. Києві (24.11.2006 та 15.07.2007) та власних Рекомендацій.
       Обласна МКМР з правової освіти населення, здійснює свою роботу відповідно до Положення про Київську обласну міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.10.2006 №893 (нова редакція).
       Поруч з цим, на Київщині створені та діють 34 районні та міські МКМР з правової освіти населення, які забезпечують систематичну, цілеспрямовану правоосвітню та правовиховну роботу.
       З метою подальшого розвитку і вдосконалення системи правової освіти, підвищення рівня правової культури населення, а також продовження і поліпшення роботи Київської обласної МКМР з правової освіти населення, та у зв'язку з кадровими змінами, розпорядженням голови облдержадміністрації від 9 листопада 2007 року № 1243 затверджено новий склад обласної МКМР з правової освіти населення.
Невід'ємним елементом діяльності обласної МКМР з правової освіти населення є тісний взаємозв'язок з територіальними радами. З метою поліпшення правоосвітньої роботи в районах та містах області членів обласної МКМР закріплено відповідальними за діяльністю визначених районних, міських МКМР, якими здійснюються вивчення правоосвітньої діяльності територіальних МКМР; запроваджено проведення семінарів-навчань та стажування голів, заступників голів та відповідальних секретарів територіальних МКМР.
       Відповідно до плану роботи обласної МКМР упродовж 2007 року відбулось 3 виїзні засідання обласної МКМР з правової освіти населення у м. Васильків та м. Фастів. В травні 2007 року на базі Васильківської міської та Васильківської районної МКМР, в червні 2007 року на базі Фастівської районної та Фастівської міської МКМР з правової освіти населення та в грудні 2007 року на базі облдержадміністрації. За результатами засідань прийнято 18 рекомендацій, які доведено до виконавців та голів районних, міських МКМР для відповідного реагування.
       Після проведення виїзних засідань обласної МКМР з правової освіти населення її учасниками організовані та проведені прес-конференції за участю журналістів обласних та регіональних засобів масової інформації, де висвітлено найактуальніші правоосвітні питання.
       Системність правоосвітньої діяльності, плідну співпрацю гарантує постійна робота членів обласної МКМР у складі 4 секцій ради, що спрямовують зусилля в напрямку організаційного забезпечення правоосвітньої роботи, співпраці із засобами масової інформації, молоддю та методичного забезпечення правоосвітнього процесу. Протягом 2007 року керівниками секцій обласної МКМР з правової освіти населення проведено 4 засідання.
       Задля професійного обговорення проблем, пов'язаних з організацією правової освіти населення, пошуку шляхів їх вирішення Головним управлінням юстиції у Київській області організовувалися семінари та стажування для заступників голів та відповідальних секретарів територіальних МКМР.
       З метою підвищення рівня кваліфікації заступників голів, секретарів районних та міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, у жовтні та листопаді 2007 року Головним управлінням юстиції у Київській області було проведено два кущові семінари на базі Броварського та Білоцерківського міськрайонних управлінь юстиції.
       Протягом 2007 року проведено стажування 15 секретарів та 8 заступників голів районних (міських) МКМР на базі Головного управління юстиції у Київській області, 16 працівників територіальних управлінь юстиції, відповідальних за правоосвітню роботу.
       Протягом 2007 року стан правоосвітньої діяльності органів юстиції розглядався на 3 колегіях, 23 нарадах, 12 семінарах.
       Відповідно до плану роботи обласної МКМР з правової освіти населення на 2007 рік Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів протягом 2007 року проведено навчально-методичні семінари з проблем правової освіти для методистів районних (міських) методичних кабінетів, керівників методичних об'єднань учителів історії та права.
       У грудні 2007 року на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів відбувся навчально-методичний семінар для вчителів історії та права, на якому працівниками Головного управління юстиції у Київській області прочитано лекції на теми: «Суди загальної юрисдикції, система, компетенція, спеціалізація», «Завдання, специфікація та порядок ведення судової справи в порядку адміністративного судочинства в Україні» «Порядок здійснення правосуддя», «Рішення та вироки суду», «Виконавче провадження», «Застосування основ законодавчих актів у сфері регулювання сімейних відносин».
       Головним управлінням агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації спільно з Київською обласною аграрною дорадчою службою та Громадською організацією „Центр розвитку сільського господарства та правової підтримки", на виконання рекомендацій Київської обласної МКМР з правової освіти населення, у тісній співпраці з вищими навчальними закладами, насамперед, Національним аграрним університетом та закладами аграрної науки протягом поточного року проведено більше 90 спеціалізованих семінарів, у роботі яких взяли участь понад 2000 осіб.
       Працівниками Головного управління юстиції у Київській області відповідно до Плану роботи обласної МКМР на 2007 рік та Плану роботи Головного управління юстиції у Київській області з виїздом на місця здійснюється перевірки стану правоосвітньої діяльності та організації роботи районних, міських МКМР. Необхідно відмітити, що проведення комплексних і цільових перевірок стану організації правової освіти перш за все має на меті надання методичної і практичної допомоги територіальним управлінням юстиції та районним, міським МКМР з правової освіти населення.
       Протягом 2007 року проведено 12 таких перевірок у Богуславському, Бородянському, Ставищенському, Володарському, Вишгородському, Згурівському, Обухівському, Яготинському, Кагарлицькому районних, Ірпінському, Ржищівському, Славутицькому міських управліннях юстиції та відповідно Богуславської, Бородянської, Ставищенської, Володарської, Вишгородської, Згурівської, Обухівської, Яготинської, Кагарлицької районних та Ірпінської, Ржищівської, Славутицької міських МКМР з правової освіти населення.
       На виконання рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, прийнятих в м. Києві 24.11.2006 року, рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, прийнятих в м. Києві 15.07.2007 року, рекомендацій обласної МКМР, прийнятих у м. Васильків 17.05.2007 року, та рекомендацій обласної МКМР, прийнятих у м. Фастів 25.06.2007 року, Головним управлінням юстиції у Київській області були затверджені заходи, спрямовані на забезпечення реалізації прийнятих рішень, які доведені до відома голів районних та міських МКМР з правової освіти населення, начальників територіальних управлінь юстиції.
       Одним із засобів проведення широкої правороз'яснювальної роботи серед населення є створення та діяльність громадських приймалень з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення на базі органів юстиції, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, виїзних консультативних пунктів для надання правової допомоги громадянам віддалених районів сільської місцевості тощо. Їх діяльність включає інформаційну роботу, надання роз'яснень норм законодавства, відповідних консультацій про порядок звернення до суду, в нотаріальні контори, до правоохоронних органів, у складанні документів правового характеру.
       На сьогодні при Головному управлінні юстиції у Київській області діє 1 громадська приймальня, при територіальних управліннях юстиції функціонує 32 громадських приймалень, крім того, працівники управлінь юстиції беруть активну участь у роботі 42 громадських приймалень, створених при місцевих органах виконавчої влади та органах самоврядування, підприємствах, установах, організаціях області. Протягом 2007 року громадськими приймальнями області з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення було надано 5384 консультацій. Про місце розташування громадської приймальні при Головному управлінні юстиції у Київській області, територіальних управлінь юстиції та графіки їх роботи доводяться до відома населення через засоби масової інформації.
На території Київської області діє 40 виїзних консультативних пунктів. Районними, міськими та міськрайонними управляннями юстиції Київської області було проведено 223 виїздів консультативних пунктів до сіл районів, під час роботи яких працівниками територіальних управлінь юстиції було надано 1531 консультацій. 
       Відповідно до графіку проведення виїздів пересувного Консультативного центру правової освіти населення на 2007 рік, затвердженого Головою Київської обласної МКМР з правової освіти населення, протягом поточного року членами обласної МКМР з правової освіти населення проведено 4 виїзні прийоми Консультативного центру правової освіти населення для жителів Макарівського, Баришівського, Кагарлицького, Білоцерківського районів, під час роботи яких було надано 146 консультацій.
       З метою надання роз'яснень чинного законодавства шляхом проведення лекцій, диспутів, бесід, в області діє Мобільний консультативний пункт соціальної роботи в сільській місцевості області. В рамках роботи консультпункту Головним управлінням юстиції у Київській області спільно з обласним центром для сім'ї, дітей та молоді протягом вересня-грудня 2007 року здійснено 6 таких виїздів та проведено лекції з правових питань для 200 учнів.
       Реалізуючи Рекомендації обласної МКМР, прийнятих у м. Фастів 25.06.2007 року, Головним управлінням у Київській області створено лекторську групу по роз'ясненню чинного законодавства для дітей інтернатних закладів області, до якої увійшли представники Головного управління освіти і науки, служби у справах неповнолітніх, обласного центру для сім'ї, дітей та молоді, кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Київській області. Протягом 2007 року такі виїзди було здійснено до Бучанської школи-інтернату, Васильківського професійно-технічного училища для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та Васильківської спецшколи-інтернату та прочитано лекції на теми: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Організація соціального захисту неповнолітніх» для 250 вихованців.
       З вересня 2007 року в м. Біла Церква розпочав свою діяльність Офіс з надання первинної правової безоплатної допомоги населенню. Метою роботи такого Офісу є надання первинної правової безоплатної допомоги для захисту малозабезпечених громадян, пенсіонерів, інвалідів та інших незахищених верст населення від незаконних дій, бездіяльності та рішень юридичних осіб - суб'єктів господарювання та судового захисту, а також для надання юридичної консультації особам, які позбавлені такої можливості. В Офісі працює 5 кваліфікованих адвокатів з досвідом роботи. Всього до Офісу звернулося 263 громадян.
       З метою гарантування належної правової захищеності соціально вразливих верств населення (малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів, учасників бойових дій, молоді та підприємців-початківців) в області створено та діє 9 юридичних клінік, які в своїй діяльності керуються „Стандартами юридичних клінік України", що схвалені 16.11.2003 року на Установчому з'їзді Асоціації юридичних клінік України. Робота майбутніх юристів в юридичній клініці дозволяє усвідомити цінність значення отриманих теоретичних знань та оволодіти технікою застосування їх на практиці. Протягом 2007 року юридичними клініками Київської області надано 746 консультацій.
       З метою задоволення потреби в загальному зростанні інтересу до правових знань, правової інформації, в Київській області діє 34 молодіжних правових клубів та лекторіїв, які створені при управліннях юстиції, загальноосвітніх навчальних закладах, районних бібліотеках.
       При кафедрах юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України продовжують діяти такі правові клуби, як: «Феміда» (при кафедрі кримінального права), «Точка зору» (при кафедрі теорії та історії держави і права), «Цивіліст» (при кафедрі цивільного та міжнародного права), «Знавці фінансового права» (при кафедрі фінансового права).
Територіальними управліннями юстиції ведеться активна співпраця з управліннями освіти, культури та туризму, сім'ї та молоді, центрами соціальних служб для молоді, службами у справах неповнолітніх, молодіжними та дитячими громадськими організаціями шляхом проведення спільних заходів та організації діяльності молодіжних правових клубів.
      Слід відмітити, обласна, районні та міські МКМР постійно вдосконалють шляхи реалізації правоосвітньої та правовиховної роботи в сучасному молодіжному середовищі.
Так, Фастівською міською та районною МКМР у 2004 році створено „Університет правових знань при Фастівській міській та районній МКМР ". 
      Основною метою діяльності „Університету правових знань" є надання правової допомоги, безпосередньо трудовим колективам підприємств, установ, організацій м. Фастова та району, сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян, належної реалізації Указу Президента України від 18.10.2001 №992/2001 „Про національну програму правової освіти населення".
      Протягом 2007 року, в рамках роботи „Університету правових знань" проведено 9 лекцій щодо роз'яснення норм: Закону України «Про звернення громадян», «Про попередження насильства в сім'ї», Сімейного кодексу України, „Про звернення громадян", Кодексу законів про працю, окремих норм соціального законодавства, норм ЗУ „Про виконавчу службу" (Фастівського земельного кадастрового бюро, управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому, управління Пенсійного Фонду у м.Фастові, Фастівської філії по експлуатації газового господарства ВАТ „Київоблгаз", КПТМ „Фастівтепломережа" ЖЕК № 1 м. Фастова, Дитячого садочка „Джерельце").
       Богуславським районним управлінням юстиції спільно з відділом у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації засновано Молодіжну юридичну агенцію на базі районної державної адміністрації. Це спільний проект Богуславського районного управління юстиції та Богуславського гуманітарного коледжу ім. І.С. Нечуя-Левицького. Персоналом Молодіжної юридичної агенції є студенти випускного курсу юридичного відділення Богуславського гуманітарного коледжу (консультанти) та закріплений за ними відповідальний викладач (куратор).
Протягом 2007 року Головним управлінням юстиції у Київській області спільно з обласною міжвідомчою координаційно-методичною радою підготовлено 12 методичних рекомендацій з правової освіти, зокрема: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх. Злочини та покарання», «Опіка, піклування та порядок усиновлення», «Виборча система України», «Як звернутися до Європейського суду з прав людини» тощо.
       Районними, міськими та міськрайонними управліннями юстиції та районними, міськими МКМР з правової освіти населення підготовлено 243 методичні рекомендації.
       Реалізуючи рекомендації Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, прийняті у м. Запоріжжі 30.06.2006 року, при Головному управлінні юстиції у Київській області створено Координаційну раду молодих юристів.
       Основними завданнями Координаційної ради молодих юристів визначено узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої ролі професії юриста, формування активної позиції нового покоління юристів, координації діяльності, пов'язаної із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю щодо питань підвищення рівня правової освіти населення, сприяння реалізації державної правової та молодіжної політики, популяризація юридичної професії в молодіжному середовищі.
       Першим кроком своєї діяльності було проведення 12 грудня 2007 року міжвузівської обласної науково-практичної конференції «Права молоді: від декларування до практичної реалізації» на базі Національного університету державної податкової служби України
Головною метою проведення конференції було дослідження думки молоді з наболілих питань декларування та практичної реалізації основних прав людини, її залучення до правоосвітньої та правовиховної діяльності.
       Учасниками конференції були розглянуті питання реалізації державної молодіжної політики у Київській області, особливості правової освіти молоді як необхідної складової системи правового виховання громадян України. Особлива увага приділялася темам дотримання законодавства щодо охорони дітей та молоді, прокурорського нагляду щодо захисту прав та свобод неповнолітніх, практичної підготовки юридичних кадрів та їх ролі у захисті прав молоді.
       Не залишається поза увагою обласної МКМР і питання можливості громадянам отримати правову інформацію завдяки мережі бібліотечних закладів. Змістовне вивчення цього питання, яке вказало на наявність проблеми щодо забезпечення бібліотек новою, якісною правовою літературою в достатній кількості, зумовило оголошення обласною МКМР акції «Управління юстиції - бібліотекам», яка передбачає розроблення методичних добірок та посібників з актуальних правових питань та їх передачу бібліотекам області.
       Активними учасниками правовиховної роботи є бібліотечні та клубні заклади. Для ознайомлення користувачів бібліотек з нормативно-правовими актами в усіх бібліотеках області розгорнуто постійнодіючі книжкові виставки та тематичні полички, організовано відкриті тематичні перегляди на теми: «Молодим про права і обов'язки», «Правові знання - кожному», «Підліток і закон», «На допомогу користувачам з питань правової освіти», «Від правової просвіти - до правової Європейської держави», «На захисті прав і свобод людини», «Українська державність і Конституція», «Нове в законодавстві України», «Держава, право, закон» та ін.
       Набуває поширення і інноваційна бібліотечна форма „Коктейль-презентація", де центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з бібліотеками представляють перелік заходів центрів, що плануються, рекомендації щодо різних професій, список мережі навчальних закладів, умови навчання, теми консультацій центрів для молодих людей, що вступають в доросле життя.
       Управління культури і туризму облдержадміністрації спрямовує районні, міські відділи культури і туризму, централізовані бібліотечні системи на те, щоб кожна бібліотека мала у своїх фондах достатню кількість правової літератури, зокрема, "Основи конституційного ладу України", "Конституційне право України", "Конституція незалежної України", "Історія української Конституції", "Збірник нормативно-правових актів з питань організації та проведення виборів народних депутатів України", "Правові джерела України", "Цивільне право України" та інші.
        Для кращої орієнтації читачів в книжковому різноманітті, працівники бібліотек проводять бесіди, експрес-інформації, правові години, бліц-вікторини, уроки права, оформляють тематичні полиці, книжкові виставки на теми: "Правова абетка", "Діти майбутнє держави" (до Дня захисту дітей), "Право і справедливість", "Конституція України - гарант прав і свободи людини" (до дня Конституції), "Держава. Право. Закон" та багато інших.
        Бібліотеки Київщини в своїй роботі велику увагу приділяють правовій освіті підростаючого покоління. В дитячих бібліотеках проводять зустрічі з фахівцями: лікарями, психологами, представниками правоохоронних органів. Бібліотеки постійно шукають нові форми і методи роботи з читачем з питань правової освіти.
        Правоосвітня та правовиховна робота Головного управління юстиції у Київській області, районних, міських та міськрайонних управлінь юстиції проводиться у тісній співпраці з управліннями освіти і науки, службою у справах неповнолітніх, управлінням у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, обласним центром соціальних служб для молоді, головним управлінням МВС України в Київській області, громадськими організаціями, засобами масової інформації.
        Передусім, за ініціативи Головного управління юстиції у Київській області, обласною МКМР у листопаді - грудні 2007 року проведено обласний місячник правових знань в закладах освіти Київської області.
        В рамках реалізації заходів Місячника з 05 листопада по 05 грудня 2007 року по всіх навчальних закладах області проведено: лекції на правові теми „Запобігання порушенням прав, свобод і законних інтересів дітей", „Чому важливо сплачувати податки", „Підлітки мають знати свої права", „Законодавство, яке тебе захищає", „Права підлітків на охорону здоров'я", „Як себе захистити" тощо; семінари - навчання з викладачами правознавства загальноосвітніх навчальних закладів області; конкурси малюнків на правову тематику; факультативні заняття з предмету „Основи правознавства"; брейн-ринги „Підліток і право"; рольові ігри; батьківські збори, на яких обговорювались питання щодо прав та обов'язків дітей і батьків; батьківські всеобучі щодо відповідальності батьків за виховання учнів, вчинки дітей тощо.
       В рамках реалізації заходів Місячника з 30 жовтня по 1 листопада 2007 року на базі дитячого санаторно-оздоровчого комплексу «Ясний» проведено обласний фінал гри брейн - ринг «Підліток і право».
       Головною відзнакою знань учасників гри було надання Головним управлінням юстиції у Київській області направлення для вступу до Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого та 2 направлення до Одеської національної юридичної академії на денну форму навчання найерудованішому гравцю обласного конкурсу - гри брейн - ринг «Підліток і право», переможницю гри капітанів, учениці Києво-Святошинського загальноосвітнього навчального закладу та за І та ІІ місце представникам команд з Макарівського та Ставищенського районів. 
       Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації протягом 2007 року вживалися заходи щодо реалізації плану роботи обласної МКМР на 2007 рік та Рекомендацій обласної МКМР, прийнятих у 17.05.2007 р. в м. Фастів шляхом проведення широкої правороз'яснювальної робота, спрямованої на запобігання негативним проявам серед населення області.
       В березні 2007 року в управлінні праці та соціального захисту населення Іванківської райдержадміністрації телерадіокомпанією «За Київським часом» разом з спеціалістами Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації було висвітлено механізм спрощеного порядку надання населенню субсидій та всіх видів допомоги і проведено роз'яснювальну роботу.
       З початку року районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення опубліковано 142 статті в місцевих ЗМІ, проведено 18 телевізійних виступів та 21 звернення по місцевому радіо.
       На протязі січня - вересня 2007 року виїзні прийоми мобільними групами були проведені в 29 населених пунктах.
       В вересні 2007 року проведена міжнародна конференція «Інтегровані соціальні служби», яка проходила під гаслом «Створимо краще майбутнє для дітей України» в рамках проекту Європейського Союзу «Розвиток інтегрованих соціальних служб для вразливих сімей і дітей». Основна мета проведення цієї конференції - розробка змін та доповнень до законодавчих та нормативних актів щодо підтримки розвитку моделей соціальних служб та гармоцізації існуючої нормативно-правової бази в сфері державної політики щодо дітей та сімей з європейськими стандартами.
       В жовтні 2007 року проведена Всеукраїнська конференція «Про реформування системи інтернатних закладів» за участю Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
       Протягом 2007 року Київським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, реалізуючи Рекомендації обласної МКМР, прийняті у м. Фастів 25.06.2007 р., разом з відповідними структурними підрозділами у справах захисту прав споживачів, створених при міськвиконкомах, правоохоронними органами, органами контролю та нагляду, райСЕС, територіальними органами виконавчої влади спрямувало свою діяльність на забезпечення реалізації державної політики щодо дотримання законодавства з питань захисту прав споживачів.
        За 9 місяців поточного року підготовлено 55 публікацій у засобах масової інформації міст та районів області по роз'ясненню законодавства у справах захисту прав споживачів, про стан торгівельного обслуговування населення, про якість та безпеку товарів (робіт, послуг), підсумки перевірок.
        З метою надання допомоги у вирішенні назрілих питань громадян області проводиться практика здійснення виїзних прийомів спеціалістів управління спільно з представниками виконавчої влади районів та міст області. За 9 місяців 2007 року проведено 20 виїзних нарад - семінарів. Управління спільно з представниками виконавчої влади районів і міст області прийняло участь у 3 конференціях, 25 нарадах, проведено 10 семінарів, 2 засідання круглих столів. Управління безпосередньо надає юридичні консультації громадянам щодо захисту їх законних прав. За 9 місяців 2007 року спеціалістами управління надано 309 юридичних консультації громадянам щодо захисту їх законних прав.Важливим аспектом правоосвітньої діяльності територіальних управлінь юстиції, обласної МКМР з правової освіти населення області є інформування населення шляхом виступів у засобах масової інформації .
        Протягом 2007 року працівниками Головного управління юстиції у Київській області здійснено 59 виступів. В газеті "Юридичний вісник України", в обласній газеті "Київська правда", в Інформаційному бюлетені нотаріату Київщини висвітлювались питання чинного законодавства та діяльності Головного управління юстиції у Київській області, установ нотаріату області.
         В Київській області завдяки використанню традиційних та інноваційних форм і методів роботи досить ефективно відпрацьовано механізм здійснення правового інформування та правового виховання населення у засобах масової інформації.
         Зокрема, з питань роз'яснення податкового законодавства з початку 2006 року державними податковими інспекціями Київської області у пресі опубліковано 929 матеріалів, підготовлено 11192 сюжети на телебаченні та 4591 виступ на радіо, проведено 662 семінари, 1477 лекцій в учбових закладах, 180 прес-конференцій та брифінгів, 716 сеансів телефонного зв'язку "гаряча лінія", 871 засідання "круглого столу". Крім того, забезпечено випуск 867 видів власної друкованої продукції, загальний тираж якої склав 110618 примірників, організовано роботу 162 постійно діючих та пересувних консультаційних пунктів. Платникам податків надано 27326 консультацій на особистих прийомах і по телефону, в т.ч., по каналу телефонної інформаційно-довідкової служби "005" (Білоцерківська ОДПІ) платникам надано 5981 консультація.
         Працівниками Головного управління МВС України в Київській області протягом 2007 року у ЗМІ опубліковано 1235 матеріалів і сюжетів правоосвітнього характеру, у т.ч. 492 - на шпальтах друкованих видань, 300 -в ефірі телерадіокомпаній, 333 - на радіо, 291-у мережі Інтернет. З початку року за ініціативою ГУМВС проведено 7 брифінгів, започатковано проведення акції «Вуличний прийом громадян». Хід проведення цих заходів широко висвітлювався у ЗМІ. В органах внутрішніх справ Київщини започатковано регулярне проведення «Днів відкритих дверей». Близько трьох тисяч дітей мали можливість ознайомитися з діяльністю місцевих правоохоронців.
З метою підвищення рівня правової культури, поваги до права, подолання правового нігілізму та відповідно до рекомендацій Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, засідання якої відбулося 17 березня 2006 року в місті Києві, обласної МКМР з правової освіти населення, засідання якої відбулося 17.05.2007 р. в м. Васильків, Головним управлінням юстиції у Київській області створило правову рубрику для роз'яснення чинного законодавства на радіо „Голос Київщини" для систематичного виступу працівників Управління.
         Відповідно до розробленого графіку виступів працівників на радіо „Голос Київщини" працівники Головного управління юстиції у Київській області виступили на теми: «Організація роботи державних нотаріальних контор області. Приватна нотаріальна діяльність», «Особливості оскарження у судовому порядку дій та бездіяльності державних виконавців відповідно до чинного законодавства», «Політичні партії та їх значення в сучасному суспільстві».
         Крім того, з метою правороз'яснювальної роботи серед засуджених, зокрема з питань виборчого законодавства, Головним управлінням юстиції у Київській області передано Управлінню Державного департаменту з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області „Пам'ятку виборцю" та аудіозапис радіопрограми на тему: „Особливості організації виборів, реалізація виборчого права на спеціальних виборчих дільницях" для подальшого розповсюдження серед 6 спеціальних виборчих дільниць.
Важливу роль в організації і вирішенні питань з правової освіти населення відіграє тісна співпраця із засобами масової інформації, за допомогою яких проходить постійне навчання та інформування верств населення.
         Протягом 2007 року у районних, міських газетах було здійснено 216 виступів. Загалом органами юстиції Київщини налагоджена співпраця з 70 засобами масової інформації.
         Протягом січня-жовтня 2007 року районними, міськими та міськрайонними управліннями юстиції було здійснено 209 виступів у місцевих газетах («Строк призначення пенсії», «Збільшено тарифи послуг правового характеру», «Що гарантує трудовий договір», «Захистимо свої права у Європейському суді», «Зарплата повинна виплачуватися вчасно» тощо).
Реалізуючи Рекомендації обласної МКМР, прийняті 17.05.2007 р. в м. Васильків, з метою правового інформування громадськості через друковані засоби масової інформації, радіо і телебачення територіальними управліннями юстиції засновано власні правові сторінки та рубрики.
          З метою забезпечення законності і правопорядку в Київській області відповідно до Конституції України, посилення захисту прав і свобод людини та громадянина від злочинних посягань на основі визначених пріоритетів і стратегічних напрямів розвитку України 23 грудня 2005 року рішенням Київської обласної ради №317-28-ІУ була затверджена Комплексна програма профілактики злочинності в Київській області на 2006-2010 роки (далі Програма).
         На виконання Рекомендацій обласної МКМР, засідання якої відбулося у м. Фастові 25.06.2007 року, Головним управлінням МВС України в Київській області постійно проводиться робота з правової освіти населення.
         За ініціативою Головного управління МВС України в Київській області при підтримці Київської облдержадміністрації та облради 29 травня ц.р. проведено телемарафон „Разом за життя", Увагу глядачів привернуто до дитячої бездоглядності та безпритульності, зібрано 5 тис. грн. благодійних коштів для обласного притулку.
         ГУ МВС України в Київській області відкрито Інтернет-сайт з правовиховної тематики, де зачіпаються такі злободенні теми як злочинність неповнолітніх, наркоманія, ВІЧ/СНІД тощо. Користувачі сайту можуть отримати кваліфіковану відповідь на питання щодо опіки, дітей з девіантною поведінкою, які перебувають на профілактичних обліках органах внутрішніх справ.
        За керівниками підрозділів та органів внутрішніх справ Головного управління закріплено 11 інтернатних закладів, 31 дитячий будинок, 9 кризових і реабілітаційних центрів (усього - 43 заклади).
        Для проведення превентивної профілактики за кожною із 792 шкіл, 24 ПТУ закріплений дільничний інспектор міліції або працівник кримінальної міліції у справах дітей.
        На виконання Національної програми правової освіти населення (Указ Президента від 18.10.2001 № 922), Програми правової освіти Київської області на 2005 - 2007 роки (рішення Київської облради від 29.09.2004 №16-ІУ) з 14 по 25 листопада ц.р. проведено оперативно-профілактичну операцію «Діти вулиці» із залученням представників органів виконавчої влади та громадськості.
        Проведено загальнодержавний профілактичний рейд «Урок - 2007» з метою запобігання дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності, виявлення дітей, які першого вересня безпідставно не приступили до занять. До його проведення було задіяно 631 працівника органів внутрішніх справа та 120 представників громадськості. Виявлено 54 неповнолітніх, які не розпочали заняття, 33 з них повернуто до навчання. До адмінвідповідальності за ст.184 КУпАП було притягнуто 41 дорослу особу.
        Посилено контроль за реалізацією спиртних і тютюнових виробів. За порушення правил торгівлі до адмінвідповідальності (за ст.ст. 155, 156) притягнуто 81 дорослу особу (у 2006 - 29) та 34 (23) - за схиляння до вживання спиртних напоїв (за ст. 180).
        Здійснюється правоосвітня та правовиховна робота, спрямована на подолання наркоманії. На виконання плану роботи обласної МКМР на 2007 рік у лютому 2007 року ГУ МВС України в Київській області проведена прес-конференція «Боротьба з обігом наркотиків і розповсюдженням наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів у Київській області». У проведенні загальнодержавного профілактичного рейду «Урок - 2007» брали участь 64 співробітники БНОН і 120 представників громадськості. Виявлено 56 неповнолітніх, які вживали наркотики, поставлено на спеціальний облік 41 особу віком до 18 років. У навчальних закладах відбулися виступи на тему «Шкідливість вживання наркотичних засобів». Створений навчальний фільм про шкідливість наркоманії, який демонструвався в навчальних закладах області. У навчальних закладах Київщини розповсюджено соціальну рекламу з цієї тематики.
        Вжиті заходи сприяли певним зрушенням. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 10 % зменшилась кількість підлітків, які брали участь у скоєнні злочинів, і неповнолітніх, які їх скоїли. На 20% менше скоєно злочинів у групах неповнолітніми разом із дорослими.
        Цього року працівниками ДАІ проведено 16406 бесід про безпеку дорожнього руху (у 2006 - 16323), опубліковано 779 матеріалів у пресі (767), проведено 1102 виступи по радіо (1080) та 242 на телебаченні (233). Оскільки з вини дітей трапилось 117 ДТП (у 2006 - 95), 8(12) дітей загинуло та 124 (97) отримали тілесні ушкодження, дитячого дорожньо-транспортного травматизму стосувались 127 матеріалів у пресі (124), 368 виступів по радіо (355) та 69 - на телебаченні. Працівники ДАІ щотижнево відвідують школи. В усіх освітніх закладах проводяться «Єдині уроки з безпеки дорожнього руху».
        На виконання плану роботи Київської обласної МКМР на 2007 рік з питань правової освіти населення у поточному році службою у справах неповнолітніх було вжито ряд заходів.
        Протягом 2007 року службою у справах неповнолітніх облдержадміністрації проведено перевірки виконання службами у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів вимог Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», у частині профілактики правопорушень серед неповнолітніх та причини зростання підліткової злочинності у Таращанському, Сквирському, Богуславському, Києво-Святошинському, Поліському районах, Бучанському виконкомі.
         Не дивлячись на загальне зниження рівня злочинності в підлітковому середовищі - 9,4 % (з 77 у 2007р. злочини, проти 416 у 2006 р.), на 10 % зменшилася кількість підлітків, які брали участь у скоєнні злочинів (з 61 проти 401), питання поширення негативних проявів серед неповнолітніх, скоєння ними злочинів залишається актуальним для Київської області.
         Запорукою профілактики злочинності серед неповнолітніх, запобігання дитячій бездоглядності є належна організація профілактичних заходів та оздоровлення дітей соціально незахищених категорією. Влітку 2007 року службою у справах неповнолітніх облдержадміністрації оздоровленням охоплено 435 дітей зазначених категорій.
         За звітний період під час рейдів виявлено 1188 дітей, схильних до правопорушень, з них безпритульних - 80. В результаті вжитих заходів, 178 дітей влаштовано в притулки для неповнолітніх, 914 дітей повернуто в сім'ї, обстежено 1693 сімей, ініційовано притягнення до відповідальності 31 посадову особу.
         У ході проведення Всеукраїнського рейду «Урок», виявлено 187 неповнолітніх, які не приступили до занять, переважна більшість дітей повернута до навчальних закладів, 23 дитини не залучені до навчання: 11 дітей перебуває в розшуку, 12 перебувають на лікуванні в медичних закладах.
         Головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації протягом звітного періоду провело ряд заходів в навчальних закладах щодо посилення правовиховної та профілактичної роботи серед учнів та студентської молоді з питань попередження злочинності, правопорушень та підвищення рівня їх правової культури.
         Координуючими органами у системі профілактичної роботи є Рада або Штаб з профілактики правопорушень, на засіданнях яких:
- обговорюються проблеми, що виникають у процесі здіснення профілактичних заходів;
- проводиться аналіз стану правовиховної роботи в навчальних групах, класах, закладах;
- розглядаються особові справи учнів, які скоїли або схильні до скоєння правопорушень та злочинів.
        Реалізуючи рекомендації обласної МКМР, прийняті у м. Фастів 25.06.2007 року, Державним департаментом України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області вжито низку правоосвітніх заходів. У відповідності з планом роботи обласної МКМР Управлінням ДДУПВП в м.Києві та Київській області вживалось ряд заходів правороз'яснювального, правоосвітнього та профілактичного характеру.
         Протягом поточного року в системі правового інформування та виховання засуджених систематично (чотири рази на тиждень за окремим графіком роботи кожної установи виконання покарань) проводяться інформаційні години та лекційні заняття на правову тематику. Вивчаються питання, в основному, з кримінально-виконавчого, цивільного та адміністративного права.
         В рамках юридичного консультування засуджених в Київському слідчому ізоляторі створено відповідний консультативний пункт центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, де неповнолітнім засудженим надається юридична, а також психологічна консультація та соціальний супровід вирішення їхніх проблем на волі. З іншого боку, в поточному році юридичні консультації отримуватимуть усі бажаючі засуджені виправних колоній Київської області, оскільки за сприяння ГО «Правова ініціатива» створено мобільні (пересувні) консультативні пункти, затверджено графіки виїздів до установ, укладено відповідні угоди з провідними столичними фахівцями у галузі права.
         Головним управлінням юстиції у Київській області спільно з Державним департаментом України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області організовано та проведено ознайомчо-виховні екскурсії до установ виконання покарань, що знаходяться в м. Біла Церква та с. Мартусівка Бориспільського району, для неповнолітніх, схильних до правопорушень та перебувають на обліку в службі у справах неповнолітніх, кримінальній міліції у справах неповнолітніх.
         Головне управління юстиції у Київській області, районні, міські та міськрайонні управління юстиції здійснюють правоосвітню діяльність разом з громадськими організаціями. Головне управління юстиції у Київській області співпрацює з 7 громадськими організаціями. Територіальні управління юстиції області в сфері правоосвітньої роботи співпрацюють з 183 громадськими організаціями.
         На виконання Рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти, прийнятих 15.06.2007 року в м. Києві, Головним управлінням юстиції у Київській області організовано проведення в загальноосвітніх навчальних закладах області Всеукраїнського відкритого уроку «День права і закону».

         Враховуючи вищенаведене, Київська обласна МКМР з правової освіти населення рекомендує:
1. Членам обласної МКМР з правової освіти населення
1.1. Продовжити правороз'яснювальну роботу серед населення, спрямовану на виконання Указу Президента України «Про національну програму правової освіти населення» від 18.10.2001 №992/2001, з метою підвищення рівня правової освіти населення та забезпечення його конституційного права знати свої права і обов'язки.
1.2. Забезпечити проведення вивчень організації діяльності районних та міських МКМР з правової освіти населення, відповідно до закріплення за членами обласної МКМР районних та міських МКМР, з метою координації їх діяльності.
1.3. Продовжити практику проведення виїзного консультативного центру правової освіти населення, з метою надання безкоштовної правової допомоги громадянам, які проживають у віддалених районах (містах) області. Проводити широку інформаційну роботу серед населення про здійснення таких виїзних прийомів.

2. Головному управлінню освіти і науки Київської облдержадміністрації:
2.1. Вжити заходів, спрямованих на недопущення порушення прав, свобод і законних інтересів дітей у навчальних закладах області.
2.2. Забезпечити організацію проведення нарад, семінарів, консультацій для заступників директорів шкіл з виховної роботи з питань роз'яснення діючого законодавства стосовно захисту прав дітей та відповідальності за їх порушення.

3. ГУ МВС України в Київській області:
3.1. Посилити правороз'яснювальну та профілактичну роботу серед населення області, зокрема з неблагополучними сім'ями, в яких виховуються діти, до якої залучати дільничних інспекторів міліції.

4. Головному управлінню юстиції у Київській області:
4.1. Розробити Програму правової освіти населення Київської області на 2008-2010 роки та вжити заходів щодо її фінансування.
4.2. Скоординувати роботу щодо проведення стажувань та проходження студентами, що навчаються у вищих навчальних закладах області, які готують юристів, виробничої практики на базі Головного управління юстиції у Київській області, територіальних управлінь юстиції та інших органів виконавчої влади області. Залучати студентів-практикантів до роботи громадських приймалень по наданню громадянам безкоштовної правої допомоги.
4.3. Вжити заходів щодо поновлення випуску додатку до газети «Київська правда» «Правовий вісник Київщини».

5. Заступникам голів районних, міських МКМР з правової освіти населення, районним, міським, міськрайонним управлінням юстиції:
5.1. З метою підвищення професійного рівня та ділової кваліфікації, організувати та систематично проводити семінари-навчання для голів та секретарів сільських, селищних рад з питань дотримання конституційних прав громадян та з актуальних питань застосування чинного законодавства.
5.2. Вжити заходів щодо створення правової сторінки в місцевих газетах та забезпечити систематичне висвітлення в засобах масової інформації матеріалів по роз'ясненню чинного законодавства, правоосвітніх та правовиховних заходів.

6. Членам обласної МКМР, Київській державній регіональній телерадіокомпанії, управлінню інформації та зв'язків з громадськістю Київської обласної державної адміністрації:
6.1. З метою забезпечення систематичного висвітлення в засобах масової інформації матеріалів по роз'ясненню чинного законодавства, правоосвітніх та правовиховних заходів, забезпечити створення правових сторінок (рубрик) в обласній газеті «Київська правда», на радіо та каналах телебачення.
6.2. Висвітлювати в засобах масової інформації матеріали за результатами проведених засідань обласної МКМР та заходи, проведені членами обласної МКМР.

7. Районним, міським, міськрайонним управлінням юстиції:
7.1. Поліпшити співпрацю районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з відділами звернень громадян райдержадміністрацій (міських рад) щодо надання правової допомоги громадянам та роз'яснення чинного законодавства.
7.2. Включити до складу районних, міських МКМР з правової освіти населення представників місцевих органів податкової служби та відділів земельних ресурсів.

8. Відповідальному секретарю Київської обласної МКМР з правової освіти населення довести до відома членів обласної МКМР з правової освіти населення, голів районних (міських) МКМР з правової освіти населення Рекомендації від 19 грудня 2007 року та інформувати голову обласної МКМР про стан виконання Рекомендацій.

9. Керівникам відповідальних установ, членам обласної МКМР з правової освіти населення, головам районних (міських) МКМР з правової освіти населення інформувати про хід реалізації Рекомендацій обласної МКМР з правової освіти населення від 19 грудня 2007 року відповідального секретаря Київської обласної МКМР з правової освіти населення щоквартально у термін до 5 числа місяця, наступного за звітним.

10. Контроль за виконанням Рекомендацій покласти на заступника голови Київської обласної МКМР з правової освіти населення Г.В.Стадніка, голів районних, міських МКМР з правової освіти населення.

 

АНОНСИ ПОДІЙ

 
  Управління державної виконавчої служби інформує  

Роз'яснення щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»

Докладніше >>
  Управління державної виконавчої служби інформує  

«Система електронних торгів арештованим майном»

Докладніше >>

 

 

ОГЛЯД ЗАХОДІВ

 
   
Тетіївське районне управління юстиції інформує
   
Тетіївське районне управління юстиції інформує
   
Тетіївське районне управління юстиції інформує
   
Тетіївське районне управління юстиції інформує
   
Богуславське районне управління юстиції інформує
 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Офiцiйне представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
Київська обласна державна адміністрація

 

04071, м. Київ-71, вул. Ярославська, 5/2
Тел./факс: (044) 462-50-22; E-mail: kievobljust@ukr.net

© 2007-2013 Головне управління юстиції у Київській області. Всі права захищено.